Városunk Dombóvár

Az Európai Unió által támogatott önkormányzati programok

Horváth Eszter ismét országos bajnok!

Horváth Eszter 4. alkalommal lett országos bajnok 100 méter háton!
A Dombóvári Sportiskola versenyzője, Horváth Eszter címvédőként állt rajthoz 100m háton tegnap a Hódmezővásárhelyen megrendezett országos versenyen.
„Most mindketten tudtuk, hogy a címét megvédeni csak akkor sikerülhet ebben a bitang kemény mezőnyben, ha kifogástalan állapotban áll a rajthoz és ha teljesen jól sikerült a felkészülése. Nos Eszter iszonyatosan nagy egyéni csúccsal és egyben hatalmas 1.05.21-es időeredménnyel ( ezzel az egy évvel idősebbek döntőjében is 2. lett volna ) lett a 13 éves korosztály országos bajnoka, megvédve ezzel bajnoki címét. Fantasztikus úszás volt. Túl sok ideje nem maradt a következő rajthoz állásáig, hiszen kb 25 perc múlva már a 200 vegyes döntőjében kellett helyt állnia.
Azt hiszem elmondható, hogy megtette. Hatalmas egyéni csúccsal ért oda a dobogó 2. fokára és szerzett ezzel egy csodás ezüstérmet vegyesúszásban.” – foglalta össze a tegnapi eseményeket Makatics Péter edző.