fbpx

Városunk Dombóvár

Változások a dombóvári szociális ellátórendszerben

Az új év változásokat hozott a Dombóváron elérhető személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások terén.

A két évvel ezelőtt az idősek otthonával megkezdett együttműködést folytatva a dombóvári önkormányzat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesületre bízta az önkormányzat kötelező feladatát képező szociális étkeztetés ellátását 2022. január 1-jétől. A jogosultsági feltételeknek megfelelő ellátottaknak immár a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Arany Sziget Idősek Otthonának kollégái viszik ki az ebédet, illetve az személyesen is elvihető az Arany János tér 2. alatt található intézményből. Az első időszakban az érintettek részéről türelmet kér a szolgáltató és az Önkormányzat, mivel előfordulhat, hogy az új munkatársak a megszokottól később érkeznek. Az ebéd és a kiszállítás díja nem változott. A szolgáltatással kapcsolatos igényt jelezni, valamint az ebédet lemondani a dombovar@maltai.hu elektronikus levélcímen, illetve a 06-70/943-3418-as telefonszámon lehet.

Az év elején egy új szociális intézmény kezdte meg működését városunkban. A Baptista Tevékeny Szeretet Misszió fenntartásában álló Új Esély Központ Dombóvár az Ady utca 60. alatt (a REHA-CORPUS Kft. korábbi épületében) található, és pszichiátriai betegek, valamint szenvedélybetegek számára nyújt lehetőséget napközbeni tartózkodásra, foglalkozásokra és étkezés igénybevételére.

Dombóvár Város Önkormányzata

Last modified: 2022.01.05.

Copyright © 2020 Dombovar.hu Minden jog fenntartva.
palyazat