fbpx

Városunk Dombóvár

Az Európai Unió által támogatott önkormányzati programok

Autómentes nap 2022

Dombóvár minden évben csatlakozik az Európai Mobilitás Hét és Autómentes Nap rendezvény szellemiségéhez. 2022-ben a programunk központjában a tudatmódosító szerek állnak, azok hatásaira és veszélyeire hívjuk fel a figyelmet prevenciós céllal a középiskolások körében.Újraindult 2022-ben a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum városunkban. Fontosnak tartjuk, hogy a fiatalok körében nagyobb hangsúlyt fektessünk a drogprevencióra, s minél több fórumon halljanak a megelőzésről.A délelőtt folyamán Dr. Zacher Gábor toxikológus, főorvos, oxyológus, címzetes egyetemi docens tartott felvilágosító előadást a fiatal diákok számára a kábítószerek széles skálájáról, s állított elrettentő példát nekik. Az előadás végén egy éles tűzriadópróbán is átesett a művelődési ház közössége.A korábbi évek hagyományai szerint csatlakozunk a „Bringázz az iskolába, munkába” kampányhoz, s az iskolába érkező diákokat apró ajándékkal jutalmazták meg az Autómentes nap alkalmából.Bringás reggelire hívtuk a középiskolás diákokat, a vállalkozó bringások 7:30-kor indultak a Dombóvári Művelődési Ház elől 100 fővel. A reggeli elkészítésében segédkeztek a Dombóvári Nyugdíjasok Érdekvédelmi Szervezete, a Dombóvári Ózon Asztma Egyesület, a Dombóvári Szívklub Egyesület és Dombóvári Székely Kör, valamint a művelődési ház dolgozói. Az óvodásokat KRESZ pálya várta a délelőtt folyamán.Büszkén mondhatjuk, hogy igazi összefogással valósulhatott meg a mai rendezvény, hiszen az Országos Mentőszolgálat helyi és megyei vezetőitől, a Dombóvári Rendőrkapitányságtól, a Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokságtól a szervezés kezdetétől maximális támogatást kap Dombóvár Város Önkormányzata. A Baptista Tevékeny Szeretet Misszió helyi bázisa, a Dombóvári Egészségfejlesztési Iroda és a Magyar Vöröskereszt is csatlakozott a kezdeményezéshez.Reméljük, hogy a délelőtti eseménysorozat alkalmával minél több fiatalt meg tudunk érinteni gondolatban, és további rendezvények alkalmával küldetésünket folytathatjuk.

Last modified: 2022.09.29.