fbpx

Városunk Dombóvár

Az esős idő ellenére rengeteg embert vonzott a gőzmozdony az állomásra szombaton délelőtt

A Dombóvár-Zákány vasútvonal 150 éves évfordulója adott alkalmat arra, hogy a 424-es gőzös a Retro hétvége keretében Dombóváron legyen látható, szállítson utasokat Kaposvárra és vissza. Nem csak a gyerekek számára volt nagy élmény, amikor elindult óriási füstfelhőt eregetve, hatalmas gőztengerben a fekete mozdony.A Dombóvár-Zákány vasútvonalon 1872. augusztus 14-én indult el az első szerelvény, amely több település fejlődését megalapozta, így Dombóvár életében is jelentős gyarapodást hozott. Dombóvár a magántársaság építésében létrehozott Duna-Dráva vonalnak és az azt követő évek további fejlesztéseinek köszönhetően vált először vasutas településsé, a Dunántúl egyik legjelentősebb vasúti csomópontjává, majd várossá 1971. április 1-jén.Szabó Csaba pécsi pályavasúti területi igazgató köszöntőjében a vasút jelentőségéről beszélt, mely Dombóvár vonatkozásában az elmúlt 150 évben kiemelkedő volt és a következő 150 évben is fontos szerepet fog játszani. Keresztes Péternek, a MÁV-START Zrt. vezérigazgatójának közbenjárásával érkezhetett a gőzös városunkba – nyáron, a tűzgyújtási tilalom akadályozta meg az eseményt –, aki Pintér Szilárd polgármesterrel leplezte le a mozdony elejére helyezett koszorút.

 

Last modified: 2022.09.29.

Copyright © 2020 Dombovar.hu Minden jog fenntartva.
palyazat