fbpx

Városunk Dombóvár

Felújítják a Jézus Szíve templomot

Az 1757-ben épült Jézus Szíve templom külső komplett felújítása január 31-én megkezdődött az Arany János téren, városunkban.
A kivitelezési munka keretében megvalósul az épület átnedvesedett homlokzati falainak szárító vakolati rendszerrel való külső rekonstrukciója, melynek során a barokk épületrészt kívülről szigetelik ún. utólagos injektálásos vízszigeteléssel. A munkálatok során javításra kerül a templom homlokzatának vakolata, azt követően pedig teljes homlokzatfestést végeznek az épületen, majd kicserélik a homlokzati nyílászárókat és ablakpárkányokat is.
A beruházás teljes összeg bruttó 146 millió Ft, melyet a Pécsi Egyházmegye pályázati forrásból finanszíroz. A munkálatok várható befejezése 2023. június 15. A templom a teljes kivitelezési idő során látogatható.

Last modified: 2023.02.21.

Copyright © 2020 Dombovar.hu Minden jog fenntartva.
palyazat