fbpx

Városunk Dombóvár

Tehetségbarát Önkormányzat díjjal büszkélkedhet városunk

Dombóvár elsőként nyerte el a rangos kitüntetést Tolna vármegyében
A „Tehetségbarát Önkormányzat” díjat ünnepélyes keretek között vette át Budapesten, az Országos Tehetség Gálán Pintér Szilárd polgármester. Az eseményen részt vett Kerényi Zsolt alpolgármester és dr. Szabó Péter Gyula, a Dombóvári Közös Önkormányzati Hivatal jegyzője. Az ünnepségen a díjakat dr. Dukai Miklós önkormányzatokért felelős államtitkár és Hornung Ágnes családokért felelős államtitkár adták át.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Tehetség Központ Közhasznú Nonprofit Kft. a Nemzeti Tehetség Program keretében felhívást tett közzé a 2023. évi Tehetségbarát Önkormányzat Díj elnyerésére, melyre Dombóvár Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be és pozitív elbírálásban részesült. A 2013-ban alapított díjat a tehetséggondozásban példaértékű munkát végző helyi önkormányzatok erkölcsi és anyagi elismerése céljából hívták életre. Mindeddig 36 tehetségbarát település kapta meg a rangos kitüntetést, a ma napon öt másik településsel együtt Dombóvár.

Last modified: 2023.05.18.

Copyright © 2020 Dombovar.hu Minden jog fenntartva.
palyazat