fbpx

Városunk Dombóvár

Az Európai Unió által támogatott önkormányzati programok

„Ők azok, akik mindent feláldoztak a nemzet függetlenségéért, keresztény hazánkért.”

A Dombóvári Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola szívhez szóló műsorával elevenítették fel az 56-os eseményeket városunkban. A tartalmas előadásban diákok és tanáraik együtt tolmácsolták nemzeti ünnepünk legfontosabb gondolatait, a szabadságharchoz fűződő érzelmeiket énekkel, tánccal, verssel, prózával. A komplett műsort Bódis Péterné tanárnőnek köszönhetjük.
Nagy Roland a Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium igazgatója, a Dombóvári Képviselő-testület Humán Bizottságának tagja osztotta meg gondolatait az ünnep alkalmával.
„A magyar nép pontosan tudja, hogy a szabadság nem magától értetődő, azért minden nemzedéknek meg kell küzdenie.”
„ Az 56-os hősök magasra tették a mércét. Példát mutattak a haza iránti elkötelezettségből, bátorságból, összetartásból, lelkesedésből. Ahhoz, hogy megőrizzük szabadságunkat, az ő nyomukban kell haladnunk.”
Az ünnepi program zárásaként Pintér Szilárd polgármester, a képviselő-testület tagjai, a város intézményeinek, civil szervezeteinek vezetői együtt sétáltak át a dombóvári emlékműhöz és helyeztek el egy-egy koszorút a hősök tiszteletére.

Last modified: 2023.10.25.