fbpx

Városunk Dombóvár

Az Európai Unió által támogatott önkormányzati programok

Hagyományos, ünnepi Civil Gála 2024-ben

A Civil Naphoz kapcsolódóan került megrendezésre a február 1-jén a hagyományos ünnepi gála, melynek keretén belül került sor a városban kiemelt szerepet betöltő két személy és egy szervezet számára a Civil Díjak átadására. 2024-ben Szivek Éva Judit, nyugalmazott tanár, könyvtáros, teológus, a Fekete István Kulturális Egyesület titkára, Őri Nándor, a Dombóvári Városszépítő és Városvédő Közhasznú Egyesület oszlopos tagja és a dombóvári civil élet egyik legtevékenyebb csoportja, az Életfa Nagycsaládos Egyesület Dombóvár vehette át az emlékplakettet és oklevelet. A díjakat Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője, Pintér Szilárd polgármester, Tóth Zoltán Civil Tanácsnok és Hosszú Sándor Gergely a Civil Tanács elnöke adták át. Az eseményre elfogadta a meghívást a Tolna Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ képviseletében Sándor Tamás, valamint Szabó Csaba, a Dombóvári Sporttanács elnöke is. Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője köszöntőjében kiemelte a civil szervezetekkel kapcsolatos együttműködés és összefogás fontosságát, és elismeréssel gratulált a díjazottaknak értékteremtő, példaértékű tevékenységükért. Tóth Zoltán Civil Tanácsnok felhívta a figyelmet arra, hogy az önkormányzat az idei évben is kiemelten támogatja a civil szervezeteket, 2024-ben a részükre elkülönített támogatási keret összege megemelkedik. A vissza nem térítendő támogatáshoz kapcsolódó pályázat lehetőséget biztosít arra, hogy az anyagi támogatást akár programokra, rendezvényekre, vagy működési költségekre használják fel a szervezetek. Tóth Zoltán kérésére a jelenlévők egy perc néma csenddel tisztelegtek Tóth Gyula, városunk korábbi képviselőjének, országgyűlési képviselőjének emléke előtt. A Dombóvári Zenész Egyesület színvonalas, hangszeres műsorát követően a Művelődési Ház előterében közös beszélgetésre, vendéglátásra és koccintásra invitálták a jelenlévőket, ahol pohárköszöntőt mondott Pintér Szilárd polgármester.
Gratulálunk a díjazottaknak, további munkájukhoz sok sikert és jó egészséget kívánunk!

Last modified: 2024.02.26.