fbpx

Városunk Dombóvár

Az Európai Unió által támogatott önkormányzati programok

Országos muzeológiai rendezvény városunkban

A Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesület és a Földi István Könyvtár idén negyedszer csatlakozott a Beporzók Napja elnevezésű országos muzeológiai rendezvénysorozathoz.
Négy dombóvári intézményből (Dombóvári Evangélikus Általános Iskola, Dombóvári Szivárvány Óvoda, Dombóvári Szivárvány Óvoda Zöld Liget Tagóvodája, Szent Orsolya Bencés Iskolaközpont, TMEGYMI Móra Ferenc Általános Iskola) 6 csoport vett részt a foglalkozásokon. Az ovisok és diákok Nagyné Ujhelyi Mónika a Földi István Könyvtár gyermekkönyvtárosa előadásában ismerhették meg a mesebeli Méhkirálynő történetét, majd Müller Ádám a Dombóvári Kulturális Szolgáltató Központ igazgatója, múzeumpedagógus kisfilmekkel, könyvekkel és zenével hozta közelebb a méhek és a természet kapcsolatát a hallgatóságnak, és világított rá ezen hasznos rovarok fontosságára. Végezetül egy méhész szakember, Lakos Péter méhész mutatta be a mézkészítés folyamatát, a méhek munkáját, életüknek periódusait. A csoportfoglalkozásokat mézkóstolás zárta.

Last modified: 2024.03.25.